Text Box: Liceul Ortodox "Episcop Roman Ciorogariu" Oradea

Olimpicii noștri—liceu

Jurjescu Armando Emanuel

- anul școlar 2007-2008 - Locul al II-lea la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie;

- anul școlar 2008-2009 - Premiul special la etapa națională a Olimpiadei de Studiul biblic al Noului Testament (Arad, aprilie 2009);

- anul școlar 2009-2010 - Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și literatura română;

- anul școlar 2009-2010 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Istoria Bisericii Ortodoxe Române (Buzău, aprilie 2010).

Perșe Mihai Vasile

- anul școlar 2008-2009 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Istoria Bisericii Ortodoxe Române (Arad, aprilie 2009).

Carțiș Alexandru Mihai

- anul școlar 2009-2010 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Buzău, aprilie 2010).

- anul școlar 2010-2011 - Premiul al II-lea la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Târgu-Jiu, aprilie 2011).

- anul școlar 2012-2013 - Premiul special la etapa națională a Olimpiadei de Dogmatică Ortodoxă (Deva, mai 2013).

Porțan Cristian Marian

- anul școlar 2011-2012 - Premiul al III-lea la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Iași, aprilie 2012).

Nistor Cristian Alin

- anul școlar 2012-2013 - Premiul special la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Deva,  mai 2013).

- anul școlar 2013-2014 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Istoria Bisericii Ortodoxe Române (Alba-Iulia, aprilie 2014).

Bacter Andi Constantin

- anul școlar 2012-2013 - Premiul al III-lea la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Deva,  mai 2013).

- anul școlar 2013-2014 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Alba-Iulia, aprilie 2014).

Sabău George Petrișor

- anul școlar 2013-2014 - Premiul III la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Alba-Iulia, aprilie 2014).

- anul școlar 2014-2015 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Târgoviște, aprilie 2015).

- anul școlar 2015-2016 - Premiul special la etapa națională a Olimpiadei de Istoria Bisericii Ortodoxe Române (Neamț, mai 2016).

Fanya Mirel

- anul școlar 2014-2015 - Premiul I la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Târgoviște, aprilie 2015).

- anul școlar 2015-2016 - Premiul III la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Neamț, mai 2016).

- anul școlar 2016-2017 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Istoria Bisericii Ortodoxe Române (Cluj-Napoca, mai 2017).

Țoța Gabriel

- anul școlar 2015-2016 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Neamț, mai 2016).

anul școlar 2016-2017 - Premiu special la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Noului Testament (Cluj-Napoca, mai 2017).

Crăciun Gabriel

- anul școlar 2016-2017 - Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Studiul Vechiului Testament (Cluj-Napoca, mai 2017).